Wiadomości z rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych
Wioletta Wojniusz Dyrektor Działu Produktów Biznesowych 2022-11-03
Lokal mieszkalny przeznaczony na działalność gospodarczą
W naszej codzienne pracy jesteśmy w bardzo bliskim kontakcie z naszymi klientami. I wsłuchujemy się w ich potrzeby poszerzenia wiedzy na temat finansowania. W tym wypadku finansowania przeznaczonego dla przedsiębiorców.

Nie każdy wie, że na działalność gospodarczą można przeznaczyć lokal mieszkalny. Na pewno wielu z nas potrafi wymienić firmy, które swoje biura organizują właśnie w ten sposób lub korzystało z usług fotografa, kosmetyczki czy innej działalności, gdzie na spotkanie zaproszono Was do lokalu, który znajdował się w budynku mieszkalnym i przed remontem i dostosowaniem go do prowadzenia działalności, właśnie taką funkcję spełniał.

Czy można więc zakup lokalu mieszkalnego sfinansować kredytem firmowym? Oczywiście, że tak!

Ma to wiele korzyści, są jednak kwestie, które różnią kredyty firmowe od kredytów hipotecznych:

Okres kredytowania – w przypadku zakupu mieszkania na firmę możemy spodziewać się okresy kredytowania od 10 do 20 lat. W przypadku produktów hipotecznych najdłuższy okres to 35 lat.

Cena – tutaj dużych różnic nie ma, produkty firmowe są w podobnej lub nawet niższej cenie. Jednak ponieważ nie dotyczą konsumentów, a firm, można spotkać się z np. prowizją za wcześniejszą spłatę – oczywiście w NOTUS Finanse wiemy jak ją obniżyć.

Wkład własny – oczekiwany wkład własny to zazwyczaj 20%-25% – czyli tak jak w hipotece.

Kto będzie właścicielem nieruchomości – o dziwo nie zawsze banki stawiają wymóg wniesienia nieruchomości w majątek firmy – więcej szczegółów u naszych ekspertów.

Inne korzyści – szukając oszczędności, warto zwrócić uwagę na to jakie korzyści niesie zamiana czynszu za najem na ratę kredytu, a dokładnie o tym, że przedsiębiorca ma możliwość umieszczenia kosztów około kredytowych – prowizji, odsetek i innych opłat – w kosztach działalności. Nieruchomość stanowiąca majątek firmy może być amortyzowana. Jednak więcej szczegółów na ten temat na pewno uzyskacie Państwo u księgowej – my znamy się najlepiej na kredytach.

Jeżeli planujecie zakup mieszkania i prowadzicie działalność gospodarczą, zachęcam do sprawdzenia alternatywy jaką jest kredyt firmowy.
Najlepsze oferty
Regulamin
Cennik
Baza firm
Informacje dla Biur Nieruchomości
Programy dla Biur Nieruchomości
Artykuły
Kontakt
© 2009-2023 - portal-nieruchomosci.net - Wszelkie prawa zastrzeżone